Agadir w Maroku

agadir

Agadir to słynne miasto portowe w Maroku, który jako modny kurort co roku przyciąga rzesze turystów. Miasto jest zagospodarowane w europejskim stylu, a co ciekawe po trzęsieniu ziemi w roku 1960 powstało z ruin i szybko odzyskało dawną świetność. Agadir rozrósł się a jego infrastruktura turystyczna zyskała na jakości. W centrum zatoki znajdują się pięknie widocznie w czasie odpływu skały, które osłaniają część plaży przed falami Adriatyku.

Nowe, lepsze hotele czy restauracje pozwalają poczuć się tu bardziej jak w Hiszpanii, aniżeli w mieście marokańskim. Piaszczysta plaża zachęca do odpoczynku, a bary, kafejki czy kluby wzdłuż promenady pozwalają nasycić się atrakcjami tego miasta.

W dzielnicy Village znajduje się Klub Samamboo, gdzie można posłuchać muzyki pop. Tańczą tu zarówno mieszkańcy, jak i turyści, a sam pobyt tutaj jest niesamowitym doświadczeniem.

Najmodniejszym klubem w Agadirze i zarazem jednym z najdroższych jest So. Znajduje się tu kilka poziomów, restauracja, scena muzyczna oraz bary pełne wódki i szampana. Warto zarezerwować sobie choć jeden wieczór na zabawę w tym wyjątkowym miejscu.

Międzynarodowi DJ-e, wyjątkowa muzyka, bliskość plaży – Papa Gayo to najpopularniejszy klub w mieście. Można tu przetańczyć całą noc i chcieć jeszcze więcej. Warto zajrzeć także do El Paradiso, który znajduje się w hotelu Argana w centrum Agadiru. Najnowszą muzykę techno i house zaś można posłuchać w Klubie Fabryka, który słynie z regularnie organizowanych wieczorów tematycznych. Po nocnych szaleństwach można wybrać się do sklepów z pamiątkami, czy też spróbować lotu paralotnią ciągniętą przez motorówki.

Agadir to miasto pełne niespodzianek, gdzie nie zabraknie atrakcji. Tętni tu życiem, słychać muzykę, a słońce pozwala na po-imprezowe odprężenie się na plaży.