Alanya

Alanya w TurcjiAlanya, położona na wybrzeżu Morza Śródziemnego, na Riwierze Tureckiej, to od lat chętnie wybierany przez turystów kierunek na wakacyjny urlop. Słońce, piaszczyste plaże, dzika i bogata roślinność oraz ciepła woda sprawiają, iż można tu zaznać chwili relaksu i błogiego odpoczynku. Alanya to także raj dla miłośników nocnego trybu życia. Znajduje się tutaj wiele klubów i dyskotek oferujących pełną emocji zabawę do białego rana.

Dzięki gościnności i otwartości mieszkańców można tutaj nawiązać wiele nowych znajomości, co sprawi, iż imprezy staną się także doskonałą okazją do zgłębienia tureckiej kultury. Jednym z najbardziej znanych klubów w regionie jest Havana Club, utrzymany w stylu kubańskim. Lokal posiada trzy piętra i oferuje zachwycający, pełen uroku widok na port i wybrzeże. Na wspaniałą zabawę mogą tu liczyć zarówno fani muzyki klubowej oraz disco, jak i: techno, reggae, dancehallu, latino, salsy, merwnque, jazzu, rocka oraz muzyki regionalnej.

Kolejnym klubem, popularnym wśród uwielbiających dobrą zabawę turystów, jest Queens Garden, który oferuje cudowną rozrywkę z dodatkowymi animacjami. Niepowtarzalna atmosfera i zróżnicowana muzyka sprawiają, iż można tu przeżyć obfitującą w emocje noc.

Wiele osób na nocne imprezowanie wybiera również klub Zapfhahn, którego zaletą jest duża sala oraz muzyka zaspakajająca gusta większości turystów. Można tutaj tańczyć do rytmów: house’a, popu, techno, hip-hopu, muzyki z lat 70-, 80- i 90-dziesiątych oraz disco. Obok Zapfhanu położony jest również klub James Dean. Największą atrakcją tego miejsca jest fakt, iż dyskoteka znajduje się pod gołym niebem, przy samym porcie. Pomieszczenie urządzone zostało w sposób nowoczesny i stylowy, a na ścianach rozwieszone są zdjęcia Jamesa Deana. Dodatkowa zaleta klubu to brak opłat za wstęp.

Miła atmosfera, liczne bary i dużo miejsca do tańca powodują, iż można tu spędzić miły wieczór, który przeciągnie się aż do rana. Idealnym miejscem dla nocnych marków jest ponadto dyskoteka Robin Hood. Na jej dachu mieści się specjalny parkiet, gdzie często puszczane są również sztuczne ognie. Lokal posiada cztery piętra, a rozbrzmiewająca tutaj muzyka zadowoli gusta każdego turysty.