Ayia Napa na Cyprze

337872_4422

Ayia Napa to miasto na Cyprze i zarazem jedna z gmin dystryktu Famagusta. Według legendy wybrzeże tego miasta zamieszkuje potwór, co niewątpliwie przyciąga ciekawskich. To idealne miejsca dla tych, którzy lubią nocne życie, a także dla tych, którzy pragną odpocząć.

Jeszcze na początki lat 70 XX wieku była to zaledwie mała wioska rybacka, która składała się z dwóch domów i klasztoru. Dzięki turystom Ayia Napa zaczęła się rozrastać. Miasto to posiada liczne kąpieliska, które stanowią dodatkową jego atrakcję. Warto także zobaczyć klasztor zbudowany przez Wenecjan.

W Ayia Napa można wybrać spośród wielu miejsc, w których zabawa trwa do białego rana. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Można tu napić się koktajlu w modnym barze, posłuchać muzyki na żywo, czy też tańczyć nieprzerwanie przez parę godzin. Koncerty dają tu artyści z całego świata, a znani Dj-e pozwalają na poczucie niesamowitej atmosfery tego miejsca.

Bary takie jak Simos Magic, Sea Cavern, czy Craigs mają w swojej ofercie tanie napoje bowiem oferują koktajle już od 2 euro. Nieco bardziej drogie i ekskluzywne są lokale takie jak Pepper, Cafe Central, Jello czy Fresh. Można tu wybierać spośród wielu ciekawych propozycji, które zachwycą smakiem.

Kluby czynne tu są do białego rana, a światowej klasy Dj-e dają tu koncerty od czerwca do sierpnia, wtedy też najlepiej odwiedzić Ayia Napa, choć w innych miesiącach także wiele się tutaj dzieje. Najdłużej otwarte kluby, bowiem aż do 7 czy nawet 8 rano to River Reggae i Aqua, w obu można się bawić aż do śniadania.

Bary w Ayia Napa zaczynają się zapełniać około 23. Najbardziej ruchliwym miejscem jest zaś odcinek od Bedrock do Fly Bar, stąd bowiem ludzie wydostają się z barów na ulicę.

Ayia Napa to wspaniałe miejsce dla lubiących dobrą zabawę, muzykę i taniec, a także ciekawych nowych wrażeń. Powstała dzięki turystom i cała jest dla nich przeznaczona. To miasto, gdzie szaleństwom nie ma końca, jest stąd także blisko do innych interesujących punktów, a gorące słońce dodatkowo zachęca do przejścia na tryb nocny, w którym to dzień jest najodpowiedniejszy do odpoczynku.