Bodrum w Turcji

615460_17421582

Stolicą Wybrzeża Egejskiego jest niesamowity Bodrum [http://www.goturkey.com/en/place/detail/bodrum], w którym zabawa trwa od rana do wieczora i od wieczora do rana. Znajduje się on w południowo-zachodniej części regionu. Otacza go piękna, dzika przyroda, a wokół miasta znajduje się wiele interesujących miejsc. To także jeden z najbardziej ekskluzywnych kurortów w całej Turcji. Jego wizualny standard podnosi przystań jachtowa. Można się stąd dostać zarówno do greckiej wyspy Kos, jak i do niezwykłego Rodos.

Bodrum jest małe, jednakże ma wiele do zaoferowanie. Kochający nocne życie idealnie się tu odnajdą. Miasta tego nie można porównać z żadnym innym. Mieszkańców charakteryzuje lekkość obyczajów, co może być spowodowane tym, iż Turcy mieli tutaj styczność z Grekami, w związku z tym obie kultury nasiąknęły zwyczajami drugiej.

Liczne kluby i dyskoteki pozwalają na niekończące się szaleństwa. Najsłynniejszym miejscem stworzonym do imprezowania jest Halikarnas Disco. To także najbardziej znana dyskoteka w całej Turcji, a może nawet na całym kontynencie. Bawią się tu młodzi ludzie z różnych krajów, a także sławy, takie jak: Pamela Anderson, Dustin Hoffman czy Mick Jagger.

Dyskoteka została założona w 1979 roku, a obecnie można tu usłyszeć najsłynniejszych dj’ów świata, bawić się pianie, czy też zachwycić się pokazami laserów. Warto wspomnieć, że na scenie pod odkrytym niebem, która oświetlona jest kolorowymi lampami, naraz może bawić się aż pięć tysięcy osób.

Bodrum to również festiwale. Warto wybrać się tu w maju, bowiem wtedy odbywa się zlot miłośników rowerów. Czerwiec okaże się idealnym miesiącem na wyjazd do tego miejsca dla miłośników kina, ponieważ organizowany jest wtedy Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Przez całe wakacje natomiast trwa Festiwal Bodrum, w czasie którego można wziąć udział także w licznych imprezach kulturalnych. Międzynarodowy Festiwal Baletu ma miejsce w sierpniu, w grudnia natomiast odbywają się Dni Jazzu.

Jak widać Bodrum tętni życiem. Nie można się tu nudzić, a liczne rozrywki zachęcają do aktywnego odpoczynku. Szampańska zabawa gwarantowana.