Costa Calma na Fuerteventurze

Costa Calma - Fuertaventura

Słynna Costa Calma to jedna z najbardziej rozrywkowych miejscowości na Fuerteventurze, która stanowi mekkę dla osób preferujących imprezowy styl życia. Wspaniałe kluby, oferujące zróżnicowaną muzykę oraz możliwość poznania nowych osób przyciągają do miasta w szczególności ludzi młodych i żądnych wrażeń.

Gdzie się bawić w Costa Calma?

Warto wiedzieć, iż imprezy w Costa Calma poza sezonem, czyli w okresie od października do marca, odbywają się jedynie w czwartki. Wiosną i latem kluby otwierane są już w każdy dzień tygodnia i zapewniają odwiedzającym szereg atrakcji. Jednym z najbardziej znanych klubów w miejscowości jest „El Divino” (funkcjonujący tylko w czwartki), gdzie zabawa rozpoczyna się o północy i trwa aż do wczesnego rana. Większość osób uczestniczących w imprezie, po paru godzinach postanawia jednak kontynuować ją w innym popularnym obiekcie o nazwie „Marias”, który składa się w rzeczywistości z kilku dyskotek oraz klubów, usytuowanych w podziemiach.

Miłośnicy tańca koniecznie powinni się też udać do klubu salsy „Synergy”, który otwierany jest w środę. Wspaniałe kubańskie rytmy pozwolą wczuć się w klimat gorącej karaibskiej wyspy i spędzić niezapomniane chwile na parkiecie.

Moc atrakcji czeka turystów także podczas odbywającego się co roku Pucharu Świata w Windsurfingu i Kitesurfingu. W połowie lipca na plaży rozbijany jest ogromnych rozmiarów namiot, w którym przez dwa tygodnie organizowane są imprezy ze sławnymi DJami oraz zespołami muzycznymi.