El Arenal na Majorce

279558_3971

W pobliżu stolicy Majorki, niedaleko międzynarodowego lotniska znajduje się El Arenal, miasto, które co roku przyciąga tysiące turystów. To miejsce wprost stworzone dla tych, którzy kochają nocne życie. Bliskość morza pozwala zregenerować siły i bawić się dalej, a dwa ogromne parki wodne – Marineland oraz Aqualand to kolejne atrakcje czekające na odwiedzających. Sezon rozpoczyna się tu w kwietniu, a kończy pod koniec października.

El Arenal to także najbardziej popularna plaża na całej wyspie – Playa de Palma, która ma aż 10 kilometrów długości. Do jej odwiedzenia zachęca również przepiękna nadmorska promenada. To miejsce najczęściej odwiedzane przez turystów. Bary oraz restauracje, które znajdują się przy deptaku zapraszają do środka, by się zrelaksować oraz pooddychać wspaniałym morskim powietrzem.

El Arenal to także najlepsze imprezy na Majorce. Istnieje tu wiele dyskotek i barów, które tylko czekają na klientów. Codziennie zmieniają się tu oferty specjalne, a dobra atmosfera pozwala na niesamowitą zabawę. Warto wybrać się do Mega Arena, klubu, który oferuje występy gwiazd, a imprezowy nastrój udziela się każdemu, kto przekroczy jego próg.

Najlepszą dyskoteką w okolicy jest niewątpliwie Zorbas, podzielony na dwie części. Może ona pomieścić nawet 4000 osób. Znani Dj-e, 11 barów, 3 parkiety taneczne – to wszystko czeka na wytrawnych klubowiczów.

Ciekawym klubem jest niewątpliwie The Joy Palace, w którym można posłuchać mieszanki dance, latino i hause. Zazwyczaj przyciąga on publiczność w wieku około 20 lat. Ogromny parkiet oraz aż 4 bary oferuje natomiast Ria Palace, w którym to da się usłyszeć techno.

El Arenal to miejsce szczególne, które warte jest odwiedzenia. Klubowicze wszystkich narodowości mogą tu wspólnie bawić się i wybierać co noc inne miejsce do imprezowania. Po szaleństwach natomiast czeka przepiękna plaża, na której można wypocząć, czy też nabrać wprawy uprawiając sport, czy to windsurfing, czy też nurkowanie lub też po prostu pływając w przejrzystej wodzie.