Hersonissos na Krecie

386458_3012

Niezwykłe miasto kreteńskie, leżące 25 km od stolicy wyspy to Hersonissos. W języku greckim słowo to oznacza półwysep. Oddalone jest ono 2 km od wybrzeża, jego układ przestrzenny skupia się na jednej ulicy, która wzdłuż niego biegnie.

Pełno tu pubów, sklepów z biżuterią, pamiątkami, czy tawern. To gwarne ulice, ciekawa nadmorska promenada oraz duża liczba turystów. Nocą rozpoczyna się tu życie. Warto wybrać się do takich klubów jak New York, Amnesia, Matrix, Bio Bio, Copa Cabana, Deja Vu, Camelot czy Enigma. A to tylko niektóre z propozycji. Jak widać wybór jest ogromny, więc na pewno każdy wybierze tu coś dla siebie.

Klub New York to jeden z charakterystycznych klubów w Hersonissos. Istnieje już prawie dwadzieścia lat i wciąż jest oblegany przez imprezowiczów. Położony jest tuż przy plaży. Zabawa tu zaczyna się dość wcześnie i trwa do samego rana. Niepowtarzalna atmosfera oraz fantastyczna muzyka na długo zapadają w pamięć.

Klub Amnesia został założony w 2001 roku i znany jest z imprez ze sławnymi Dj-ami oraz ze wspaniałego klimatu. Często mają tu miejsca wydarzenia specjalne, a udana zabawa jest niejako wpisana w to miejsce.

Nie można także zapomnieć o klubie Satus. Można tu wejść na fantastyczny taras, a pyszne koktajle pozwalają na orzeźwienie po tanecznych wojażach. Ludzie bawią się tu bez wytchnienia rozkoszując się czasem wolnym i świetną muzyką.

To tylko kilka z jakże wielu klubów, które można odwiedzić będąc w Hersonissos. To miejsce stworzone dla imprezowiczów, którzy planują połączyć rozrywkę z odpoczynkiem, bądź też tańczyć do utraty tchu. Szukając dobrego punktu wypadowego polecam wybrać hotel gdzieś blisko rozrywkowego centrum. Tygodniową wycieczkę można znaleźć od 1400 zł (sprawdzałem ceny wakacji na Travelplanet), a w sezonie letnim polując na przeceny pewnie jeszcze taniej.

Wiele z okolicznych lokali to kluby irlandzkie oraz holenderskie. Co ciekawe Hersonissos jest najczęściej odwiedzane przez Niemców, Brytyjczyków i Holendrów. Po imprezowych szaleństwach warto wybrać się na odpoczynek do nieco spokojniejszych okolic miasta, czyli do Piskopiano, Koutouloufari, czy Starego Hersonissos.