Ibiza w Hiszpanii

179308_1062

Tuż przy wybrzeżu Hiszpanii, na Morzu Śródziemnym leży Ibiza [http://www.ibiza.travel/en/], miejsce, gdzie zabawa trwa nieustannie. Obok znajduje się wiele małych, skalistych wysepek, a sama Ibiza zachwyca widokami, zapachami i wysoką temperaturą.

Miejsce to słynie z niezliczonych atrakcji. Pełno tu klubów, dyskotek i pubów, które tylko czekają na klientów. Są sławne na całym świecie, zewsząd przybywają tu klubowicze, którzy śpią do południa, a potem po zrelaksowaniu się na basenie czy w saunie wybierają się na kolejną imprezę.

Jednym z najpopularniejszych klubów na Ibizie jest Space, w którym zabawa trwa aż do 8 rano. Muzykę tworzą tu światowej klasy Dj-e, a miejsce, w którym znajduje się klub, czyli plaża d’en Bossa, jest jego dodatkowym atutem. Można tu usłyszeć styl garażowy i funky.

Najpiękniejszą dyskoteką jest zaś Es Paradis Terrenal. Została ona otwarta w połowie lat 70-tych i wygląda jak ogród na wolnym powietrzu. Niezwykłe dekoracje, piramidalny dach, czy odbywająca się tu Wodna impreza to charakterystyczne cechy przyciągające fanów dobrej zabawy. Dyskoteka znajduje się przy wjeździe do San Antonio.

Imprezy plenerowe w latach 80 były organizowane przez Amnesie, która obecnie jest słynnym klubem Ibizy. Rozbrzmiewa tu eklektyczna mieszanka house, disco i pop Dja Alfredo, a imprezy z pianką to jej znak szczególny. Przyciąga także piękny taras.

Najnowszą makro dyskoteką na wyspie jest Eden, najczęściej przybywają tu Anglicy. Słychać tu muzykę techno i trance w „sali głównej”, funky house w „back room”, a w pozostałych pomieszczeniach muzykę garażową i urban.

Warto wybrać się również do Pacha, najbardziej znanego klubu na Ibizie. Specjalizuje się on w nocy dla VIP-ów. To jedyny taki klub, który można odwiedzać przez cały rok i zarazem jeden z najstarszych na wyspie. To miejsce dla wyrafinowanych klubowiczów, z placem zabaw dla dzieci sławnych i bogatych. Grają tu DJ-gwiazdy, a najbardziej popularne nocne party to „Flower Power”.

Najbardziej znanym Beach Barem na Ibizie jest natomiast Bora-Bora. Można tu imprezować na plaży z drinkiem w dłoni i cieszyć się szaleństwem sobotniej nocy.

Polecam poczytać również o innych fajnych klubach i miejscach na Ibizie na stronie Trioadvisor-a – znajdziemy tutaj sporo informacji i ocen turystów.