Ios

Imprezy na wyspie IosWyspa Ios [http://www.iosgreece.com] położona na Morzu Egejskim w archipelagu Cykladów przyciąga turystów przepięknymi bajkowymi plażami, niezapomnianym krajobrazem i powiewem egzotyki. Niewielka wysepka słynie również ze swojego imprezowego klimatu. W jej stolicy – mieście Chora – znajduje się wiele klubów i barów oferujących huczną zabawę do białego rana, wśród których jednym z najpopularniejszych jest „Ios Club”. Chora usytuowana jest na wzniesieniu, z którego roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama na całą okolicę.

Osoby spragnione relaksu wśród oszałamiających widoków powinny wybrać się na malowniczą plażę Mylopotas, usytuowaną ok. 3 km od Chory. Miłośnicy przyrody mogą zaś odbyć ekscytującą podróż do wioski Psotni. Nieopodal zlokalizowana jest plaża, gdzie przy odrobinie szczęścia można zobaczyć endemiczne, objęte ochroną, żółwie Caretta caretta.

Osoby szukające nocnych wrażeń na wyspie znajdą m.in. takie miejsca do imprezowania jak: „The Orange Club” w wiosce Ios, który ceniony jest za dobrą muzykę oraz wymyślne drinki; „Baru Bar” w Chorze, który posiada gustownie wykonane wnętrze a wśród turystów uznawany jest za jeden z najlepszych klubów na wyspie oferujący wspaniałą muzykę i niepowtarzalną atmosferę oraz bardzo dobre koktajle; „Astra Cocktail Bar” w Chorze; zlokalizowany na plaży Yialos „Yialou Beach Bar, który zapewnia spokojną atmosferę, przystępne ceny oraz smaczne przekąski i koktajle; „Coco Bar Ios” doceniany m.in. za bardzo dobrą muzykę Hip-Hop oraz R&B; „Pegasus Bar” w Chorze, który gwarantuje przede wszystkim muzykę rockową; a także „Disco 69 Night Club”, „Mojito Bar Ios” oraz „Pathos” w Chorze.

Wyspa Ios słynie także z idealnie wkomponowanych w jej krajobraz winnic oraz drzew oliwnych. Spędzając tutaj urlop warto zobaczyć m.in. ruiny starożytnego miasta Plaktatos. Amatorzy sportów wodnych, a w szczególności windsurfingu raj na ziemi odnajdą zaś w zatoce Psathi, która usytuowana jest na wschodnim wybrzeżu wyspy, niedaleko Paleokastro i Agia Theodotis. Osoby wybierające się na wypoczynek na Ios powinny także pomyśleć o wycieczce do wspomnianego Agia Theodotis, gdzie podziwiać można ruiny weneckiego zamku.