Lizbona

Lizbona to przepiękne miasto, pełne zabytków i ciekawych zakątków, a jednocześnie idealny kierunek dla wszystkich miłośników imprezowania. Nie brak tu bowiem barów, klubów czy dyskotek, które łączy jedno – świetna zabawa. Mieszkańcy Lizbony kochają się dobrze bawić, dlatego też można tu odwiedzać poszczególne miejsca nie tylko w weekendy, ale i w ciągu tygodnia. I imprezować do białego rana.

Gdzie warto się wybrać na niezapomnianą imprezę i coś mocniejszego..?

Świetnym miejscem na rozpoczęcie zwiedzania poszczególnych barów czy dyskotek na pewno okaże się latynoska Tasca Tequila Bar, w której można poszaleć przy meksykańskich rytmach. Brazylijska muzyka zaś czeka w Janela dAtalaia. Niezwykle stylową kawiarnią jest A Brasileira z dużym wyborem piw, czy Bar Cerca Moura – tu można zakosztować różnorodnych drinków.

Lizbona słynie również z klubów z koncertami. Wśród nich znajduje się chociażby Hot Clube de Portugal czarujący niesamowitą atmosferą, czy Salsa Latina – uważany za jeden z najlepszych klubów w całym mieście, przeznaczonym dla miłośników tango, mamby i salsy. Fani rock&roll’a odnajdą się natomiast w Rock City, a ci którzy uwielbiają jazz w Artis na Rua Diario Noticias 95-97. Celtyckiej muzyki zaś, granej na żywo, można posłuchać w OGillins.

Słynne dyskoteki oraz domy fado

Wśród najsłynniejszych dyskotek Lizbony koniecznie trzeba wymienić Lux. Wystrój może zaskoczyć, a taras z niezapomnianym widokiem na miasto pozwala nieco odetchnąć od szalonych ruchów i głośnej muzyki. Bardziej ekscentrycznym zakątkiem jest natomiast Kremlin. Dominuje tutaj muzyka techno i można bawić się aż do wschodu słońca. Dyskotekami wartymi odwiedzenia są także Kapital, Fragil oraz Ad Lib z orientalnym wystrojem.

Lizbona kusi także takimi miejscami jak domy fado. To miejsca z muzyką, która swój początek miała w XIX wieku w portowych dzielnicach miast Portugalii. Fado to melancholijna pieśń, którą wykonuje się przy akompaniamencie dwóch gitar. Można jej posłuchać w Domu Marii Severy, O Faia, czy w Parreirinha.

Lizbona to istna perełka jeśli chodzi o miejsca, w których ceni się rozrywkę i dobrą muzykę. Niewątpliwie każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nocne życie koncentruje się tu przede wszystkim w okolicach dzielnicy Bairro Alto oraz na nabrzeżu pomiędzy Avenida 24 de Julho a starymi dokami. Do tego niezwykłego miasta przyciąga miłośników dobre