Rimini we Włoszech

To włoskie miasto stało się potęgą turystyczną już w latach 70., kiedy to na jego terenie powstało najwięcej hoteli i ośrodków wypoczynkowych. Rimini kojarzy się przede wszystkim z imprezami do białego rana, jednak nie oznacza to wcale, że nie można tam liczyć również na bardziej spokojny wypoczynek. Jakie atrakcje czekają na podróżnych w tym urokliwym mieście?

Nocne życie miasta

Wzdłuż nadbrzeża Rimini ciągnie się długa promenada, na której mieszczą się liczne lokale, w których zabawa trwa na okrągło. Oferta tamtejszych barów jest bardzo zróżnicowana, pobawimy się tutaj w rytm klasycznego, włoskiego disco, ale również muzyki elektronicznej. W sezonie letnim imprezy odbywają się na oświetlonych plażach, zapraszani są popularni DJe, organizowane są wieczory tematyczne.

Najlepsze lokale

Jednym z najpopularniejszych klubów w mieście jest Coconuts, w lokalu znajdują się cztery główne sale, każda z nich prezentuje inny rodzaj muzyki. Goście mogą również korzystać z zewnętrznego patio, przy którym mieści się obszerny bar. Ciekawym miejscem jest również Carnaby Club. W tym trzypiętrowym lokalu pobawimy się w rytm muzyki disco, odbywają się tam także koncerty na żywo oraz konkursy karaoke dla gości. Altromondo natomiast jest jednym z największych lokali muzycznych w całych Włoszech, można tam podziwiać ciekawe pokazy laserów.

Miejsce, w którym zatrzymał się czas

Cały kurort jest dość nowoczesny, jednak również w Rimini możemy poczuć klimat włoskiej prowincji, wystarczy odwiedzić dzielnicę San Giuliano. Jest to niezwykle malownicze miejsce, pełne małych, wielobarwnych domków z okiennicami, rabatek z bujną roślinnością, oraz niewielkich kawiarenek. Poszczególne budynki przystrojone są kolorowymi muralami, przedstawiającymi sceny z filmów Federico Felliniego.